HER ÇOCUK BİR FİDAN

‘Temiz çevre, temiz gelecek’ sloganını yaşayan bir kültür haline getirme amacı kapsamında çocuklarımıza doğum günlerinde bir ağaç fidanı hediye ederek kendi elleriyle toprağa dikmesini, ilk can suyunu kendisinin vermesini sağlamaktayız. Belirli aralıklara Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ekipleri ile birlikte ağacının bakımını da yapan çocuğun, bu sayede doğa ile tanışması ve bu kültürü kazanması hedeflenmektedir.


EKOLOJİK BAHÇE VE TARIM

Kreşimiz bünyesinde yer alan ekolojik bahçemizde çocuklarımız, sebze ve meyve ekip Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ekipleri ile birlikte ekinlerinin bakımını yapmaktadır. Ekilen sebze ve meyvelerin gerekli olgunluğa ulaşmasının ardından kendi ürettikleri ürünleri toplamaları ve tüketmeleri sağlanmaktadır.


KENDİM YAPABİLİRİM

Çocuklarımız öz bakım becerilerinin yanı sıra, yaşlarına uygun şekilde dikiş dikmek, basit mutfak, küçük tamir işleri ile çamaşır yıkama gibi hayata dair, hiç tanımadıkları el becerileri ile tanıştırılmakta bu sayede motor becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.


KORKMA BEN VARIM

Bir sosyal sorumluluk projesi olmakla birlikte çocuğun empati duygusunu geliştirmek amacıyla, yardıma ihtiyacı olan aileler, sokak hayvanları, kardeş okullar ile hasta çocuklar güncel olarak belirlenip gerekli ihtiyaçların temin edilmesi için kampanyalar düzenlenir. Söz konusu organizasyonlarda çocuklarımızın ve ailelerinin etkin bir şekilde görev alması sağlanır